Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Table Size | 900x1500 |
| Load Capacity | 500 kg |
| Motor Power | 1 hp |
| Usage/Application | Construction |
| Vibration Type | Mechanical |
| Phase Type | Single Phase |
| Table Height | 600 mm |
| Brand | Mahadev |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Application | Mould Vibration |
| Top Plate Material | Mild Steel |
| Table Dimension | 1HP- 1PHASE |
| Vibrating Range | 2-3 mm, 3-4 mm |
| Phase | 3 PHASE |
| Max Weight | 400-800 kg |
| Question | 160 |
| Material | Iron |
Steel Vibrating Table
Robust and efficient vibrating table made of high-quality steel, ideal for compacting concrete, molds, and other materials to ensure uniform settling and finish.
Additional Information: